Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca (UTCN) formează oameni, caractere și profesioniști cu o cultură tehnică și umanista vastă, conectați la cât mai multe domenii și frontiere ale cunoașterii. La începutul unui nou an universitar, oferta Admiterii 2021 continuă să îmbogățească această strategie și să o armonizeze în raport cu principalele tendințe și schimbări prin care trece în ultima perioadă învățământul superior la nivel mondial. Echipa de conducere responsabilă de reușita acestui proces ne dezvăluie setul de beneficii și oportunități oferite candidaților, dar și imaginea viziunii sale pe termen lung, menită să transforme UTCN într-o Universitate Europeană, într-o „universitate a viitorului”.

Citiți întreg articolul din ediția online MarketWatch iunie 2021 MarketWatch – aici.