Mediul online ne-a permis să interacționăm cu elevii de liceu din județul Bistrița Năsăud, să le prezentăm oferta educațională, să  răspundem numeroaselor  întrebări legate de modul în care pot ajunge studenți UTCN,  ce presupune viața de student UTCN, care e diferența între domeniu de studiu și specializare, unde se pot angaja după ce termină facultatea. Am fost alături de directorul extensiei Bistrița, prof.dr.ing. Virgil ISPAS:

• în luna decembrie 2020  la elevii claselor a XI-a și a XII-a din cadrul  Colegiului Național “Petru Rareș” – Beclean; Liceul INFOEL – Bistrița
  • în luna februarie 2021 la elevii claselor a XI-a și a XII-a din cadrul  Colegiului Național Andrei Mureșanu – Bistrița

Aceste întâlniri vor continua pe întreg parcursul anului școlar.